Wolumetria

Wolumetria twarzy to procedura medycyny estetycznej, która polega na przywróceniu lub uwydatnieniu objętości tkanek twarzy za pomocą wypełniacza w postaci usieciowanego kwasu hialuronowego. Zabieg pozwala na uzyskanie naturalnego i odmłodzonego wyglądu poprzez korektę asymetrii twarzy, wyrównanie dysproporcji, modelowanie kości policzkowych i podbródka, korygowanie linii oraz kątów żuchwy. Wolumetria to zabieg, którego efekty widoczne są od razu. Mało inwazyjna procedura daje wielowymiarowe rezultaty w postaci poprawionej symetrii rysów, zniwelowania defektów, wyrównania konturu,  zmniejszenia widoczności zmarszczek oraz redukcji pozostałych oznak starzenia skóry i jej głębokiego nawilżenia. 

Przed iniekcją podskórną wypełniacza przeprowadzony jest wywiad, omawiane są oczekiwania pacjenta oraz możliwe do uzyskania efekty.  Następnie przechodzimy do nałożenia kremu znieczulającego, kolejno do zabiegu, którego przebieg trwa około 30 minut. 

Czas rekonwalescencji to kwestia indywidualna, ale zazwyczaj pozabiegowy obrzęk lub ewentualne zasinienia znikają w przeciągu paru dni.